Egészséges alvás
Az ember nem is gondolná mennyi mindenen múlik, hogy az éjszakai alvás tényleg pihentető és regeneráló hatású legyen. Nem mindegy milyen tartású vagy keménységű matracon alszunk, vagy milyen ágyneművel vesszük magunkat körül. Fontos milyen méretű formájú vagy anyagú párnára hajtjuk le éjjel a fejünket. Ételek, italok, elektronikus eszközök, különféle fényforrások melyek befolyásolják alvásunkat. Az itt található írásokkal igyekszünk választ adni ezekre a kérdésekre.
Száz éves évforduló az ágyneműgyártás területén óriási tapasztalatokkal rendelkező Billerbeck cég történelmében. A különleges alkalom tiszteletére limitált példányszámban kaphatók exkluzív Nordstadt és Elberfeld paplanok melyekből mindössze száz darabot gyártottak.
A magas minőségű, színvonalas Billerbeck termékek a legkorszerűbb gyártástechnológia és különleges kézi munka összehangolásával készülnek. Termékkínálatuk rendkívül nagy. Egyaránt gyártanak paplanokat, párnákat, matracvédőket, és természetesen az innovatív, környezetbarát megoldásokra épülő matracok és ágyak sem maradhatnak ki a sorból.
A VIRAL STOP technológia hatékonyan veszi fel a küzdelmet a COVID-19 elleni védekezésben, melyet a SARS-CoV-2 európai törzsén teszteltek, így semlegesítve a SARS-CoV-2 fertőzőképességét. A kezelés során a textíliákban 99,99%-kal csökken a vírusok száma két órán belül.
Jelenleg is átszövik életünket a különböző szolgáltatásokat közvetítő okos eszközök, melyek jelentősége az elkövetkezendő években tovább fog növekedni. Sokan kedvenc kütyünket még az ágyba is magunkkal visszük.
A legtöbb ráncot, amely az arcunkon keletkezik, alvás közben szedjük össze, amikor hason vagy oldalt fekszünk.
Az amerikai kísérletben 24 húsz és ötvenöt én közötti alany vett részt, akik 4 héten át lefekvés előtt egy órával elfogyasztottak egy azaz egy darab kiwit, kicsit olvastak vagy tévéztek, majd aludni tértek.
Az alvásra fordított idő mellett annak is érdemes nagyobb figyelmet szentelned, hogy milyen pózban teszed, hiszen az egészséged múlhat rajta.
Sokan aggódnak, ha nem tudnak rendszeresen, egyhuzamban nyolc órát aludni éjszakánként, mert a közhiedelem szerint ez negatív következményekkel járhat az egészségre nézve. Pedig tudományos bizonyítékok igazolják, hogy természetes, ha éjjel többször felébredünk, és az sem gond, ha nem tudunk azonnal visszaaludni.
A tudósoknak a mai napig nem sikerült magyarázatot találniuk arra a kérdésre, amit egészen kis gyerekként mindenki feltesz a szüleinek: miért álmodunk? Neurológiai és pszichológiai elméletek vannak bőven az álom funkciójára, de igazából ahányan kutatják a témát, annyiféle teóriával és hipotézissel álltak elő eddig.
Ha anyagi szempontból közelítjük meg a dolgot, könnyen beláthatjuk, hogy míg az autónkra akár vagyonokat is költhetünk, az ágyunk esetében már egy kisebb befektetés is óriási javulást eredményez.
Éjszaka, pihenés közben a porckorongok is regenerálódnak, vízzel telítődnek, mert a fekvő testhelyzetben a rájuk nehezedő terhelés kisebb, mint napközbeni álló-, vagy ülő testhelyzetünkben.
Ha már rászánjuk magunkat, hogy új matracot vásároljunk, érdemes leselejtezni a régi, eldeformálódott, tartás nélküli párnánkat is, és választani helyette olyat, ami megfelelően tartja a nyakunkat, így leveszi a terhet a gerincünkről és a vállainkról.
Több kutatás is alátámasztja, hogy az alváshiány képes bizonyos metabolikus és hormonális változásokat előidézni a szervezetben, ezek leggyakoribb tünete az étvágy növekedése, a szénhidrátos ételek utáni sóvárgás.
Sokan tudják, hogy a mély-alvás, vagyis a regenerálódás ideje az alvás első szakasza. Ennek elsődleges oka, hogy a melatonint, testünk természetes altatóhormonját a tobozmirigy akkor és csak akkor bocsátja ki vérünkbe, amikor sötét van.
Nagyon fontos a megfelelő párna kiválasztása is, amely mindig a matrac vásárlása után történjen, ugyanis nem mindegy a párna próbája során, hogy milyen az alátámasztás, mennyire süllyedünk bele fekhelyünkbe.
A szatén szövéssel készült ágyneműhuzatok általában a legfinomabb tapintású minőségi termékek közé tartoznak. Sokan nem tudják, hogy a szatén szó a szövés típusát jelenti és nem az alapanyagot